Підлогові подушки як частина культури в різних країнах світу

Підлогові подушки як частина культури в різних країнах світу

Використання подушок, які встановлюють безпосередньо на підлогу, для багатьох народів є традиційним. Такі аксесуари, що є банкетками, пуфами та кріслами, у низці країн є звичайними предметами інтер'єру з багатовіковою історією.

Нещодавно популярності вони набули й в Україні. Трендом останніх років стала так звана подушка мішок – цей оригінальний предмет меблів зараз можна побачити в приміщеннях та на відкритому повітрі, у квартирах, будинках та в зонах відпочинку.

Про специфіку застосування підлогових подушок у культурах різних народностей, а також про влаштування та переваги такого модного меблевого виробу, як крісло-подушка, читачам розповість запропонована стаття.

Екскурс в історію

Подушки як предмет для сидіння народи Сходу використовували ще за давніх часів.

Японці сідали на такі предмети перед їжею та запрошували присісти на них гостей. Жителі Японії шили відповідні аксесуари з однотонного текстилю або виготовляли їх із плетінки.

В арабських державах наявність підлогових подушок у будинку свідчила про солідний статус та матеріальний добробут господарів. Ці меблеві вироби мусульманами сприймалися як символ розкоші й достатку. Дизайн такого роду меблів на арабському сході відрізнявся яскравими фарбами й наявністю квіткових принтів.

Побут індусів у давню епоху також не обходився без подушок на підлозі. В Індії на них частіше сиділи слуги, а заможні люди використовували такий аксесуар, як підставку для ніг. У будинках раджів він був декорований химерними орнаментами та інкрустацією з дорогоцінного каміння.

Знайома нам мішок-подушка з'явилася порівняно недавно – у 1968 році. Вона була придумана групою італійських дизайнерів, яку очолював П'єро Гатті. Уперше випускати безкаркасне крісло став бренд Zanotta. Ця продукція принесла компанії всесвітню популярність.Конструкція та пріоритетні особливості

Ключова відмінність такої конструкції від інших видів крісел – відсутність каркасу. Виріб повторює контури людського тіла – перебування в кріслах на кшталт подушок справляє відчуття комфорту та дозволяє повністю розслабитись.

Структура виробу проста – пристрій включає два чохли (зовнішній та внутрішній), а також наповнювач. Для наповнення використовується спінений полістирол у вигляді дрібних кульок.

Матеріал для чохлів таких подушкоподібних сидінь може бути різним. Знімні зовнішні мішки шиють із текстилю підвищеної міцності та зносостійкості. Завдання внутрішнього чохла – утримувати наповнювач.

М'які крісла-подушки відрізняються низкою переваг:

  • ексклюзивнй стильний дизайном;
  • корисність для здоров'я – аксесуар, форма якого адаптується до анатомії тіла користувача, дозволяє повністю розслабити хребет;
   • невелика вага – пересувати крісло під силу навіть дитині;
    • простота догляду – зовнішня оболонка подушки легко знімається та стирається;
     • практичність наповнювача – пінополістирол є екологічно чистим та гіпоалергенним матеріалом;
      • безпека – перебування у подушкоподібному кріслі, що дарує затишок та комфорт, не створює ризику травм навіть для немовляти.

       Плюс цих модних меблевих виробів і в їхній універсальності. Вони доречні у вітальні та спальні, на терасі, біля басейну та на пікніку. Крісла у вигляді подушок органічно впишуться в інтер'єри, оформлені в трендових стилях лофт та мінімалізм, хай-тек та арт-деко.

       На нашому сайті ви зможете придбати цей популярний товар, а також знайдете рекомендації щодо того, як вписати крісло-подушку в інтер'єр.