Мінімалізм в інтер’єрі: особливості та ідеї

Мінімалізм в інтер’єрі: особливості та ідеї

Мінімалізм в інтер’єрі: особливості та ідеї 

Мінімалізм поряд з хай-теком і лофтом – один з найпопулярніших стилів сучасного дизайну. Виразні засоби лаконічні, композиція ясна і проста. Відкидаються класичні художні матеріали і традиційні творчі прийоми. Повинно бути не мало, а досить, красиво і мегафункціонально.

Стиль надихнула японська культура, для якої філософія споглядальності – наріжний камінь. В силу невеликої площі густонаселеної острівної Японії, де часто відбуваються землетруси, будинки будували з дерева і паперу, камінь був рідкістю. Мінімальне меблювання, кімнати розділяються паперовими ширмами, просто відновлювати, зручно переміщати.

Звільнення приміщення від габаритних меблів розширює простір. Це припало до смаку європейцям другої половини двадцятого століття, яким прагнення до природи і любов до сонячного світла не чужі. Тягнуло європейців до надійності і простоти.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі базується на відповідності зовнішнього вигляду будинку його функціям, геометризму і строгості. Особливості:

  • велика кількість вільного простору;
  • великі незашторені вікна (жалюзі в крайньому разі);
   • джерела світла приховані (люстри і торшери виключно простих геометричних форм);
    • однотонні кольори (в японському стилі – білий, відтінки бежевого, сірого і коричневого, що додатково освітлює простір);
     • форми геометричні (допускаються вигини, але не спіралі);
      • відсутність надмірного декору;
       • багатофункціональні геометричних форм меблі з натуральних матеріалів.

        Ремонт в стилі мінімалізм обійдеться зовсім не дешево якраз через вартість матеріалів. Дерево, шкіра, камінь, натуральні тканини спеціально можуть не оброблятися, щоб підкреслити акцент грубої фактури. Металеві стільниці, стійки, ніжки додадуть сучасності.

        При дотриманні балансу можна застосовувати й штучні матеріали і поєднувати пластик з дерев'яними поверхнями, а поліроване з глянцевим.

        Стелі без складних конструкцій просто фарбують. Стіни обробити можна масою варіантів, як: 

         • фактурна штукатурка,
         • однотонні шпалери,
          • натуральний рельєфний камінь,
           • скло,
            • бетон

             На підлозі – паркет, керамогранітні плитки або ламінат без малюнка нейтральних тонів.             Головний штрих

             Мінімалізм в інтер'єрі підкреслюють меблі, які можуть займати лише п'яту частину простору. Площа не захаращується завдяки багатофункціональності (столи-трансформери, дивани-ліжка), вбудованій техніці і прихованим системам зберігання.

             Традиційно великі поверхні в приміщенні роблять білими: стелю, стіни, навіть підлогу, при цьому всі контури виділяють контрастом (диванна оббивка, текстиль). Фасади шаф зливаються зі стінами, причому фурнітура в мінімалізмі відсутня, всі ящики і двері відкриваються натисканням.

             Ідеально впишуться безкаркасні меблі. У центрі вітальні – низький диван, можливо навіть з подушками, але без вишивок і малюнків. Пара крісел на хромованих ніжках або низьких. Ніяких шаф, тільки тумба уздовж стіни і відкриті полиці.

             Спальня комфортна, з низьким ліжком (може бути матрац на подіумі), вбудовані місця для зберігання речей і полиці. Замість робочого столу може бути полиця і стілець.

             З кухнею не так просто в цьому стилі: має бути просторе світле приміщення. Меблі і техніка тільки вбудовані, щоб візуально не виділялися деталі. Стільці і стіл прозорі або легкі на хромованих ніжках. Дуже добре виглядають кухні-острови.

             Найскладнішим завданням є оформлення дитячої кімнати в мінімалізмі. Мета практично недосяжна, але можна вирішити це за допомогою двох яскравих кольорів і зробити акцент на багатофункціональних предметах. Дитячі безкаркасні меблі стануть відмінним штрихом, привабливі варіанти ви зможете обрати в нашому каталозі.