Крісло-мішок: захоплюючий екскурс в історію ….

Крісло-мішок: захоплюючий екскурс в історію ….

Вірогідніше за все ви вже колись сиділи у кріслі-мішку, адже сьогодні вони усюди. Але чи замислювались ви колись, звідки вони з’явились? Хто їх винайшов і чому вони стали популярними? Пропонуємо вам зануритись в  історію крісел-мішків. 

Виявляється, що крісла-мішки існують на землі вже близько 40 років. Першим предметом, який зовні нагадував крісло-мішок було крісло з кумедною назвою «The Sea Urchin Chair», що дослівно означає крісло «морський їжак». Звісно ж причиною для такої назви послужила лише форма цієї тварини. Відповідно до патенту, який був подано до патентного відомства на початку 1968 року, крісло «морський їжак» повинно було приймати форму тіла. 

Однак, візуально крісло виглядало трішечки інакше. Спочатку воно мало сферичну форму, але коли хто-небудь на нього сідав, крісло деформувалось і гранули пінопласту «окутували» людину, приймаючи форму тіла. Патент на цей виріб можна знайти за посиланням: https://patents.google.com/patent/US3495874


1960 роки


Сучасне крісло-мішок, яке ми знаємо сьогодні, не з’являлось до 1969 року. Італійські дизайнери компанії Zanotta створили перше серійне крісло-мішок з назвою Socca (деякі називають його Sacco, у перекладі з італ. «мішок»). Крісло Socca мало грушоподібну форму і було достатньо унікальним у своєму роді для того часу, оскільки для його виготовлення використовувались матеріал, який тоді тільки но з’явився – пінопластові кульки. Більш того, у цього крісла був функціональний підголівник. І коли хтось на нього сідав, кульки пінопласту переміщались в область «підголівника» тим самим підтримуючи голову. Крісло Socca було відмінно змодельовано та зроблено з високоякісної шкіри (і це в період декадансу!). Цей винахід несподівано став популярним та отримав славу предмету  must-have для стильного і модного дому.

1970 годы


У 70-ті роки більшість дизайнерів вже знали про існування крісел Socca, а ряд дизайнерів вже навіть створювали свої інтерпретації крісел-мішків. Багато хто намагався додати якісь зміни до своїх крісел, щоб хоча б трішечки відрізнятись від попередників, але все ж, не занадто відрізнятись. Щоб запобігти використання назви Socca маркетологи вирішили назвати ці меблі «крісло-мішок». 

Основною різницею між кріслами Socca та кріслами-мішками масового виробництва стала якість. У той час як Socca виготовлялись з високоякісних матеріалів, крісла-мішки задовольняли потреби всього ринку і були створені з усіх видів матеріалу від шкіри до тканини. Крісла-мішки стали хітом серед дітей; вони зручні і зазвичай були виготовлені з матеріалу, який легко очистити від будь-яких забруднень. Якщо ж так вийшло, що крісло забруднилось сильно, чохол крісла можна було випрати окремо, без наповнювача. Людям подобалось, що крісло-мішок приймає форму їх тіла і також те, що у такому кріслі вони сидять не так високо, як зі звичайними меблями.

Терапевти та лікарі схвалювали використання крісел-мішків, особливо у випадках, коли люди займались лікуванням захворювань, пов’язаних зі спиною.

1980 роки

Як не дивно, але саме популярність крісел-мішків серед дітей призвели до зниження попиту на цю продукцію у 80-ті роки. Адже спочатку крісла-мішки мали статус «не такі як всі», модні та кльові. І раптом, враховуючи велику кількість дітей, у яких вже є ці крісла, вони втратили всі притаманні їм раніше переваги і перетворились у звичайний предмет дитячих меблів.

1990 роки 

Крісла-мішки повернулись з підмогою у 90-их роках. На цей раз вони були запропоновані у якості альтернативи диванам та кріслам. Такий хід здвинув їх з позиції «для діток» і «меблі для гуртожитків» до більш бажаних позицій. 

Сьогодні 

Крісла-мішки, які можна знайти сьогодні, як правило, зроблені з більш щільних та різноманітних тканин, які не так легко рвуться, як вироби із шкіри, а також з високоякісним наповнювачем (пінопластом). Крім того, деякі компанії використовують подвійний наповнювач – гранули пінопласту з поролоном, холлофайбером або синтепухом, що робить крісло більш комфортним і довговічним.


Крісло-мішок Bruni

Сьогодні можна знайти крісла-мішки різних розмірів, форм та матеріалів. Чому б не порадувати себе чи своїх близьких таким подарунком? 


Оберіть своє крісло прямо зараз!