Як зробити ЗАТИШНИЙ КУТОЧОК вдома!

Як зробити ЗАТИШНИЙ КУТОЧОК вдома!

Хула Хуп + крісло-мішок = УЛЮБЛЕННЕ МІСЦЕ вдома! 

Необхідно: 

  • Тканини для драпірування; 

  • Тканина для верхівки куреня; 

  • Липка стрічка (heavy duty, non-adhesive type);

  • Гачок для кріплення куреня до стелі; 

  • Булавки; 

  • Ножиці; 

  • Олівець;

  • Шаблон трикутної форми (для фігурної верхівки куреня);

  • Швейна машинка (в нашому випадку підійдуть голка з ниткою та руки))); 

Крок перший: поріжте тканину для драпірування на 2 рівних відрізки (якщо ж Хула Хуп у вас достатньо великий, краще зробити три відрізки). Далі з’єднуємо відрізки між собою, при цьому залишаючи два незшитих краї. Тепер потрібно підігнути та підшити нижню та бокові сторони вже готового зшитого відрізка тканини. Верхівку залишаємо недоторканою.


Крок другий: З тканини для верхівки куреня вирізаємо дві довгі стрічки для обідка верхівки. 

Ширина цих стрічок повинна бути приблизно 20 см, а довжина кожної стрічки повинна відповідати розмірам Хула Хупа. 

Щоб не витрачатися на довгий шматок тканини для довгих стрічок, можна просто зшити між собою короткі шматочки для створення необхідної довжини. 

Крок третій: Роздрукуйте та виріжче шаблон для обідка верхньої частини куреню та розкресліть за допомогою олівця візерунок по всій довжині стрічок (при цьому можна скласти обидві стрічки тканини та скріпити їх шпильками разом, щоб після вирізання візерунки були однаковими).

Крок четвертий: Виріжте стрічки отриманим зигзагом по накресленому малюнку. 


Крок п’ятий: З’єднайте кінцівки кожної стрічки та закріпіть їх разом за допомогою шпильок, після чого зшийте їх разом, попередньо переконавшись, що круг, який вийшов, чітко підходить до вашого Хула Хупу. Обидві стрічки повинні бути однакової довжини та співпадати з візерунком. 


Крок шостий: З’єднайте два отриманих кола лицьовими сторонами всередину (у готовому виробі внутрішні сторони стануть зовнішніми, тому всередину кладемо найкрасивіші) і приколюємо шпильками кожен куточок.  


Крок сьомий: Зшиваємо скріплені шпильками краї стрічок на відстані приблизно 0.5 см від краю тканини. 

Крок восьмий: Після того, як будуть зшиті ці два елементи, обрізаємо кутки наших зигзагів, як це вказано на фото, а також обережно, не розрізаючи шви, робимо невеликі надрізи у внутрішніх кутках зигзагів. Ці маніпуляції допоможуть нам охайно вивернути отримані елементи не загибаючи тканини на кутках. 

Крок дев’ятий: Вивертаємо назовні зшиті стрічки та випрасовуємо кути за допомогою праски. Для того, щоб повністю вивернути всі кути, можна використати олівець чи будь-який інший зручний предмет, який опиниться під рукою. 

Крок десятий: Тепер зшиваємо разом верхівку нашого обідка все також відходячи від краю тканини приблизно на 0,5 см. Таким чином вийде остаточно скріпити елементи між собою, щоб потім було легше з’єднати їх з іншими частинами куреня. 

Крок одинадцятий: З шматку тканини, яку ми використовуємо для верхівки куреню, робимо стрічку, яка буде тримати наш курінь на стелі. Довжина цієї стрічки залежить від довжини самого куреню та крючка, на який ми будемо його вішати. Звісно, можна зробити її довше і, за необхідністю скорочувати. 


Крок дванадцятий: Складаємо вдвічі отриману стрічку, відпрасовуємо її і зшиваємо по краю. Таким чином отримуємо зшиту трубку. За допомогою шпильки вивертаємо трубку навиворіт. 


Крок тринадцятий: Відпрасовуємо цю трубочку праскою. 

Крок чотирнадцятий: Вирізаємо 8 трикутників, які ми будемо зшивати разом для отримання верхівки куреню. Розміри трикутника залежать від розмірів Хула Хупа. Формула нижче допоможе вам розрахувати розміри правильно: ширина основи трикутника: 1/8 загального охоплення Хула Хупу + 8 см, довжина сторін трикутника: 3/4 Хула Хупу. На показаному зображенні отримані трикутники трішки закруглені. Для цього спочатку беремо один з готових трикутників, складаємо його навпіл, малюємо трішки вигнуту лінію вздовж сторони трикутника та вирізаємо її. Отриманий трикутник використовуємо як шаблон і за ним вирізаємо інші трикутники, щоб всі вони вийшли однаковими. 

Крок п’ятнадцятий: З’єднуємо шпильками та зшиваємо 4 трикутника разом. Отримуємо половину верхівки нашого куреню. Далі робимо теж саме з рештою трикутників. Шви робимо на відстані 0,5 см від краю тканини. Перед тим, як з’єднувати обидві половинки верхівки, прикладаємо стрічку, яку зробили у кроках 11-13, як це показано на зображені. 

Крок шістнадцятий: Приколюємо шпильками дві половини верхівки, при цьому слідкуємо за тим, щоб стрічка для підвішування була на місці. Далі зшиваємо їх разом. У кінці робимо ще один перпендикулярний всім іншим шов біля основи верхівки. 


Крок сімнадцятий: Кладемо на отриману верхівку Хула Хуп, обрізаємо куток тканини, щоб отримати круглі кути. Краї верхівки повинні трішки виходити за кордон Хула Хупу.


Крок вісімнадцятий: З’єднуємо разом тканину для драпірування та зроблений нами обідок з трикутників. 


Крок дев’ятнадцятий: Тепер можем приєднати верхівку. З’єднуємо їх разом за допомогою шпильок, як це вказано на фото. Після цього зшиваємо їх. 


Крок двадцятий: Для отримання круглої форми куреню, необхідно прикріпити Хула Хуп. На фото показано, як це можна зробити пришивши липку стрічку уздовж Хула Хупу у місці, де у нас зшиті основні елементи куреню. Але можна зробити все набагато простіше і просто пришити Хула Хуп у тих самих місцях звичайними нитками. 

І ВАУЛЯ!)