Як розставити меблі у стилі фен-шуй?

Як розставити меблі у стилі фен-шуй?

Схід – справа тонка. Духовність у азіатів стоїть далеко не на останньому місці. Навіть житло вони облаштовують не з практичної точки зору, а з енергетичної. У нашій країні фен-шуй користується не меншим попитом. І якщо ви вірите, що розстановка меблів може залучити у дім гармонію та благополуччя, саме час з’ясувати, що і куди поставити.


Основні положення мистецтва фен-шуй


На думку східних експертів у кожному домі мешкає якась енергія ци. Задача людини забезпечити їй хорошу циркуляцію. Тоді в домі всі будуть здорові та щасливі. Перше правило фен-шуй – як можна більше вільного простору. Чим менша кімната ти менше меблів у ній повинно бути. Друге правило – як можна менше гострих кутів. Також варто позбутися від старих та непотрібних речей. Також не варто захаращувати комору чи балкон предметами, якими ви не користуєтесь. Краще віддати їх нужденним або попросту викинути. Так ви очистите житло від негативної енергетики. 


Як розставити меблі у вітальні


У країнах СНГ прийнято розставляти меблі уздовж стін: з однієї сторони шафи та серванти, з іншої—дивани та крісла. Знавці фен-шуй рекомендують заповнити простір кімнати по колу. Наприклад, в центрі можна поставити круглий журнальний столик та декілька крісел. На одну зі стін можна повісити телевізор, поруч помістити невелику тумбу чи комод. Зрозуміло, виставляти громіздкі крісла в центрі кімнати недоцільно. Для цього краще придбати декілька Бін Бегів. Вони м’які, охайні та дуже зручні. І не варто забувати, що крісла-мішки позбавлені будь-яких кутів.Як облаштувати спальну кімнату  


Східні експерти переконані, що облаштовувати спальню потрібно з особливою обережністю. У цій кімнаті не повинно бути зайвих предметів, адже люди в ній відпочивають і набираються сил. У якості спального місця, розглядайте ліжко, ніякий розкладних диванів та крісел. 

Помістити ліжко краще за все зі східної сторони і обов’язково не навпроти входу. Також попіклуйтесь, щоб поруч не було дзеркал. Згідно з філософією фен-шуй, дзеркала крадуть енергію сплячої людини та можуть стати причиною поганого самопочуття та упадку сил.


Як розставити меблі в кухні


Кухня також дуже значиме, з точки зору енергетики, місце. 

Дуже важливо, не допустити пересічення двох стихій: вогню та води. Це значить, що не варто розміщувати поруч плиту та мийку. Знавці фен-шуй стверджують, що кухня неодмінно повинна бути світлою. За тією ж причиною, не варто чим-небудь захаращувати підвіконня, заважаючи сонячному світлу проникати у кімнату. Якщо ж в кухні є балкон, ні в якому випадку не перетворюйте його на склад непотрібних речей. Краще облаштувати у ньому невелику кімнатку для відпочинку. Поставте невеликий столик та затишне кріселко. Використовуйте балкон для чаювання та медитацій.


Що робити, якщо планування квартири суперечить фен-шуй


Знавці фен-шуй переконані, що немає чіткого зводу правил, згідно яким потрібно влаштовувати житло. Кожна точка простору унікальна та неповторна. Тому не стільки важливо, на схід буде дивитись ваше ліжко чи на захід. Головне, щоб загальна атмосфера дому була сприятливою. Для цього поекспериментуйте: робіть невеликі перестановки раз на місяць і спостерігайте за своїм становищем. І обов’язково проведіть чистку. Позбавтеся від усіх непотрібних речей, у тому числі і меблів. Купіть щось максимально просте та затишне, наприклад, крісла-мішки. Вони відмінно вписуються у будь-який інтер’єр, не займають багато місця та не накопичують у собі пил. Та і переставляти Бін Беги з місця на місце набагато простіше, ніж традиційні крісла та дивани.