Як змінювалася мода на меблі за останні 50 років

Як змінювалася мода на меблі за останні 50 років

Меблеве виробництво змінюється поступово, відображаючи як технологічний прогрес (нові матеріали), так і соціальні тенденції в суспільстві. За часів Радянського Союзу особливою різноманітністю меблевий ринок не балував.

Згадайте кіно «З легким паром», щоб зрозуміти ідею меблевої моди того часу. При тотальній безликості були у кожного десятиліття загальні модні мотиви, за якими гналася прогресивна громадськість.

Тренди меблювання від Юрія Гагаріна до Ілона Маска

1960-1970. Масштабне зведення «хрущовок». «Архіпелаг ГУЛАГ» Солженіцина і «Майстер і Маргарита» Булгакова, політ Юрія Гагаріна та холодна війна обговорювалися в залі (так звалася вітальня). Меблювання підтверджувало авторитет і зв'язки господарів, на вимогу моди центральним елементом дизайну виступав дерев'яний лакований сервант з заскленими дверцятами. За склом красувався найкращий посуд і кришталь. Виставлений в серванті сервіз «Мадонна» виробництва ГДР, був іконою стилю. Прибалтійська радіола «Рігонда» поруч прирівнювала приміщення до сьогоднішнього розумного будинку.

1970-1980. Через портативний ризький радіоприймач «Спідола» слухали Окуджаву та Висоцького. По телевізору особливим шиком було переглядати «17 миттєвостей весни», розташувавшись на предметах гарнітура «Житлова кімната» виробництва Румунії. До комплекту, крім стінки зі скляними полицями (ломляться від культивованого кришталю), входили шафи, стіл зі стільцями, диван і два крісла. Ультра сучасні кухні з гарнітуром з модульних меблів, дорожче з забарвленням «а ля мармур», середній варіант «а ля деревина» і бюджетний у квіточку.

1980-1990. Меблі особливо не змінилися, а підлоги почали, крім паркету, застеляти ковроліном або лінолеумом. Кришталь на полицях гірок в залах, де збираються біля екранів кольорових телевізорів стежити в перерві між повторами «Лебединого озера» за ходом перебудови Горбачова, Афганської війни і ліквідації аварії в Чорнобилі. Підлітки слухають Цоя, діти грають «Ну, постривай!» або «Веселого кухаря» на «Електроніці», радянському аналогу японської приставки Nintendo Game&Watch.

1990-2000. Глобальні зміни внесла ринкова економіка:

    • світлодіодне освітлення радувало око та візуально розширювало стіни без килимів з миючими або паперовими шпалерами (навіть з блискітками);
    • ліжка з ортопедичними матрацами;
      • ера шаф-купе, дзеркальні стулки яких зображували повсюдно улюблені орхідеї.

        Стінки із залів разом з настінними килимами перекочували на дачі. І прийшов світанок меблевого виробництва, народилося поняття вітчизняних дизайнерських меблів та дизайну інтер'єру житлових будинків і квартир.

        2000-2010. Епоха гаджетів. Стільці на коліщатках, комп'ютерні столи і пуфики-мішки підкорили серця. Величезні плазми, комфортний перегляд яких забезпечують безкаркасні м'які меблі. Перепланування розчистили шлях барним столам з високими стільцями. Модно екологічне, азійське (бамбук розбавив орхідеї) і прогресивне.


        З 2010 до цього дня

        Разюча різноманітність меблів на ринку зробила житла цікавішими. Звільняється простір завдяки вбудованій техніці. Тепер меблі для вітальні вибираємо з урахуванням стилю дизайну інтер'єру приміщення в цілому. Перевага віддається функціональним, зручним і простим у догляді меблям. Популярні крісла-мішки для віталень, балконів (з освітленням і опаленням) і дитячих. Залишається не загубитися в доступному різноманітті та спостерігати, що нового з'явиться в меблях до кінця десятиліття.