Історія створення безкаркасних меблів

Історія створення безкаркасних меблів

Безкаркасні меблі давно вже не здаються якоюсь дизайнерською примхою. Завдяки своїй зручності вони користуються заслуженою популярністю у всіх, хто цінує комфорт та практичність. Однак були часи, коли мішки-груши були справжньою диковинкою. 

Від ідеї до реалізації

История происхождения бескаркасной мебели

Історія безкаркасних меблів почалась у 1067 році в Італії. Саме в цьому році 3 молодих дизайнери (Чезаре Паоліні, П’єро Гатті, Франко Теодоро) вигадали незвичайне крісло-грушу. Новий предмет інтер’єру був своєрідним бунтом проти конструктивістського снобізму форм, який був характерним для популярного у ті часи модернізму. Тому троє представників руху «Антидизайн» постаралися зробити свій виріб: 


  • Орієнтованим на смак споживача; 

  • Максимально комфортним; 

  • Простим та незвичайним.

Однак не все було так просто. Перші екземпляри новинки виготовлялись з прозорої плівки і наповнювались водою. Це було абсолютно непрактично, так як оббивка у найбільш непідходящий момент лопалася, а рідина виливалася назовні. До того ж, крісла були неймовірно тяжкими. Тому, на перших порах виріб молодих дизайнерів був схожим, скоріш, на музейний експонат, ніж на предмет інтер’єру. 

Промислове виробництво

На цьому історія виникнення безкаркасних меблів могла б і закінчитись. Але невгамовній трійці, якій ніяк не вдавалось налагодити серійне виробництво новинки, пощастило познайомитись з Ауреліо Занотта. Італійському промисловцю дуже сподобалась ідея дизайнерів і він вирішив налагодити випуск незвичайних крісел на своїй фабриці. Власник компанії  Zanotta допрацював конструкцію нових меблів: 


  • Він замінив прозору плівку рожевою тканиною; 
  • Замість води італієць використав кульки, виготовлені з спіненого полістиролу 

История происхождения бескаркасной мебели

На відміну від перших екземплярів нові крісла вийшли надійними та, що цікаво, достатньо легкими. При цьому, вони залишились зручними та незвичайними. Саме так, у 1968 році, почалась історія бізнесу безкаркасних меблів.

Успіх

Нові крісла-груші, які були названі Sacco, що з італійської означає «мішок», викликали справжній фурор. Вони не тільки були удостоєні найвищих похвал критиків, але і практично моментально стали неймовірно популярними серед споживачів. Сьогодні компанія Zanotta продовжує писати історію розвитку безкаркасних меблів. Вона розробляє і випускає нові модифікації Sacco, без яких зараз вже складно уявити сучасний інтер’єр.


История происхождения бескаркасной мебели

Історія створення безкаркасних меблів стала справжнім проривом у сфері дизайну. Тому, розроблені італійською трійкою крісло, зараз експонується у декількох музеях як символ появи нової епохи у виробництві предметів інтер’єру.

БЕЗКАРКАСНІ МЕБЛІ У НАШ ЧАС

Історія створення крісла-мішка – прекрасний приклад того, як комфорт та зручність ламають існуючі у суспільстві стереотипи. 

З диковинки та предмету розкоші, безкаркасні меблі швидко перетворились у зручний, оригінальний та практичний предмет інтер’єру, який може собі дозволити кожний. 

У 2008 році компанія Zanotta відмітила 40-річчя історії появи безкаркасних меблів. За цей період інтерес до незвичайного предмету інтер’єру не тільки не згас, але і значно виріс! Не дарма ж говорять, що «все геніальне – просто». Ця фраза актуальна особливо зараз, в епоху стрімкого розвитку технологій, коли люди все більше цінують комфорт та зручність. 

Можна з певністю сказати, що історія крісел-мішків не завершується. Безкаркасні меблі будуть актуальні і у майбутньому, так як вони вже стали класикою. Купити незвичайний предмет інтер’єру можна у нас, подзвонивши за номерами під текстом або у шапці сайту. Наші безкаркасні меблі будуть радувати вас практичністю, зручністю та майстерно доповнять практично будь-який інтер’єр!