Дизайн малогабаритної дитячої кімнати

Дизайн малогабаритної дитячої кімнати

Власна кімната, навіть площею менш як 8 квадратів, як в малогабаритних квартирах, для дитини не просто місце для сну, а цілий власний всесвіт. Для ігор, занять і прийому гостей. Невеликий розмір тут стає плюсом, власнику простіше навчитися самостійності, наводячи порядок.

Творчий підхід допоможе зробити інтер'єр дитячої кімнати функціональним і цікавим для дитини, де буде затишно і комфортно.

Грамотне зонування

Габарити кімнати не завжди дозволяють чітко зонувати простір. На 8 квадратах не вийде ставити перегородки (або на 12 квадратах, якщо облаштовується маленька дитяча кімната для двох дітей). Важливо пам'ятати про універсальність такої площі, імовірно всі численні заняття від навчання до творчості дітям належить проводити тут.

Найчастіше намагаються стіл розмістити біля вікна, з одного боку під стіною ставлять ліжко, з іншого боку розміщують ігрову зону. Для комфорту та функціональності враховуйте потреби цільової аудиторії:

  • школяру знадобиться місце для книг і підручників, для виконання домашніх завдань, ігрова зона не повинна відвертати увагу, меблі вибирайте відповідно зростанню і продумайте освітлення кімнати;
  • малюкові ліжечко краще розмістити далі від вікна, поруч столик для сповивання і продумати зручне сидіння для мами (практично придбати дитяче крісло-мішок, яке потім відмінно слугуватиме підростаючому власнику кімнати);
   • дошкільнятам виділіть більше простору для ігор і творчих занять.

    Стиль дизайну дитячої можна вибрати тематичний (морський, квітковий, спортивний, для принцеси), щоб дитині було цікавіше, і обігравати його за допомогою декорування.

    Дитина дорослішає, змінюються її смакові пристрасті та захоплення. У 7 років квіти, метелики і ведмедики на стінах викличуть захват, а в 14 швидше за все буде потрібен ребрендинг дитячої за наполяганням користувача. Іграшки (в переважній більшості) покинуть приміщення. Треба віднайти як мінімум місце для акустичної системи, комп'ютера або ноутбука, друзі частіше стануть приходити в гості, тобто замість ліжка зручніше розмістити диван.


    Меблі в маленьку дитячу

    Обмежена площа сьогодні не перешкода для облаштування затишного гніздечка, меблі та предмети обстановки не тільки мега різноманітні, але і багатофункціональні, здатні візуально розширити простір у разі правильного поєднання.

    Залишається тільки підібрати відповідні за стилем компоненти з урахуванням загального інтер'єру оселі і ваших уподобань:

     • дзеркало на стіні або дзеркальні дверцята шафи слугуватимуть для примірок і візуально збільшать кімнату;
     • відсутність ручок на меблях дозволить не чіплятися за них одягом, убезпечить малюків і виглядати буде сучасно;
      • продумане освітлення, вбудоване в потрібні зони стелі, зробить кімнату вільнішою;
       • стіл можна вибрати кутовий з вузькою стільницею та тонкими ніжками, щоб заощадити простір;
        • стілець важливий для формування правильної постави, вибирайте зі спинкою, але без ручок;
         • диванчик замінить сучасне крісло-мішок для дітей або м'який пуф (відмінні моделі у компанії Bruni), які діти зможуть пересувати та використовувати для ігор;
          • для двох дітей чудово обирати двоярусне ліжко, у якому сходи практично вибрати з ящиків для зберігання речей, які замінять шафу, а для однієї дитини на першому поверсі ліжка можна розмістити зручне робоче місце або шафу;
           • на вікна можна повісити римські штори, які більш практичні і займуть менше місце, ніж традиційні завіси і тюль;
            • відкриті полиці різної довжини добре розвантажують простір, не перевантажать кімнату і шафи, підвішені до стелі, щоб використовувати висоту кімнати, а не обсяг;
             • ліжко-трансформер може приховувати в надрах великий письмовий стіл, а ліжко з ящиками для речей здатне замінити шафу і тумби.

              Різноманіття варіантів обмежується тільки польотом фантазії. Щастя і захват власника кімнати виправдають всі творчі муки під час вибору компонентів інтер'єру маленької дитячої.